فناوری بلاکچین تا همین حالا نیز باعث ایجاد تغییر در صنعت پرداخت شده است و در سال 2020 نیز انتظار میرود که بلاکچین به یک ابزار عادی و روتین در دنیای بازار های مالی تبدیل شود. بلاکچین یک تجربه ی پرداخت بهینه تر و امن تر را پیشنهاد میدهد. در واقع انتظار میرود که تکنولوژی زیرساخت بلاکچین ضرب شست خود را در حوزه ی فین‎­تک نشان بدهد. اجرای بلاکچین در فین‎­­تک باعث ایجاد پتانسیل هایی خواهد شد که چشم انداز این حوزه را تغییر خواهد داد. بلاکچین باعث ایجاد قابلیت پرداخت و تراکنش های مالی فرا-امن بدون نیاز به واسط ها و دستمزد های سرسام آور آنان میشود. نظرسنجی اخیر World Economic پیش بینی میکند که تا سال 2027، 10% از تولید ناخالص داخلی تمام کشور ها روی بستر بلاکچین یا تکنولوژی های مرتبط با آن ذخیره خواهند شد

ترند های تکنولوژی در حوزه فین‎تک در سال ۲۰۲۰ میلادی

امروزه تکنولوژی سهم بسیار زیادی در را در حوزه مالی بازی میکند، هرچند که تصمیم گیری های انسانی همواره نقش تعیین کننده خود را در موفقیت یا شکست بازی میکنند، پیشرفت های تکنولوژی در حوزه فین‎­تک در حال از بین بردن مزیت هایی است که در گذشته تنها در اخیتار شرکت های بزرگ بود. ترند هایی که در ادامه معرفی میشوند پیشرفت هایی در حوزه تکنولوژی میباشند که به احتمال بالا آینده ی بازار های مالی را شکل خواهند داد :

اتوماسیون سازی هوشمند

حتی بزرگترین و ماهرترین معامله گران بازار های مالی به مرز های احساسات و محدودیت توانایی تمرکز انسانی خود دچار هستند. تعداد شرکت هایی که بر معامله گری و سرمایه گذاری تمام هوشمند توسط ماشین ها تاکید دارند، روز به روز در حال افزایش است. دلیل این اقبال، افزایش روز افزون متخصصانی است که به کمک این مشاوران دیجیتالی، الگوریتم های پیش بینی و اتخاذ تصمیم برای کسب بهترین نتیجه ممکن در زمینه های مختلف مینویسند.

[object object] ترند های تکنولوژی در حوزه فین‎تک در سال 2020 میلادی Intelligent automation 600x382 1 300x191

 

بیگ دیتا

حوزه ی بیگ دیتا تنها به حجم زیاد داده ها توجه ندارد، بلکه توجه آن به آنالیز دقیق الگو های موجود در این داده ها میباشد. همچنین نحوه ی استفاده ی از این ابزار نیز به سمت پرداخت روزانه به جای نیاز به یک سرمایه گذاری بزرگ در ابتدای مسیر تغییر جهت داده است که این اتفاق باعث افزایش تعداد افرادی میشود که به تکنولوژی تصمیم گیری هوشمندانه دسترسی دارند.

طبق مطالعه ای که توسط IDC در سال ۲۰۱۹ انجام شد، انتظار میرود که گردش مالی جهانی در حوزه آنالیز بیگ دیتا تا سال ۲۰۲۲ به ۲۶۰ بیلیون دلار در سال برسد. در سال ۲۰۱۹، عدد پیش بینی شده  برای گردش مالی در این حوزه ۱۶۶ بیلیون دلار بود که موید رشد ۱۱.۷% از سال ۲۰۱۷ بود.

حوزه ی بیگ دیتا تنها به حجم زیاد داده ها توجه ندارد، بلکه توجه آن به آنالیز دقیق الگو های موجود در این داده ها میباشد. همچنین نحوه ی استفاده ی از این ابزار نیز به سمت پرداخت روزانه به جای نیاز به یک سرمایه گذاری بزرگ در ابتدای مسیر تغییر جهت داده است که این اتفاق باعث افزایش تعداد افرادی میشود که به تکنولوژی تصمیم گیری هوشمندانه دسترسی دارند. طبق مطالعه ای که توسط IDC در سال 2019 انجام شد، انتظار میرود که گردش مالی جهانی در حوزه آنالیز بیگ دیتا تا سال 2022 به 260 بیلیون دلار در سال برسد. در سال 2019، عدد پیش بینی شده  برای گردش مالی در این حوزه 166 بیلیون دلار بود که موید رشد 11.7% از سال 2017 بود. [object object] ترند های تکنولوژی در حوزه فین‎تک در سال 2020 میلادی bigdata 1 300x206

بلاکچین

فناوری بلاکچین تا همین حالا نیز باعث ایجاد تغییر در صنعت پرداخت شده است و در سال ۲۰۲۰ نیز انتظار میرود که بلاکچین به یک ابزار عادی و روتین در دنیای بازار های مالی تبدیل شود. بلاکچین یک تجربه ی پرداخت بهینه تر و امن تر را پیشنهاد میدهد. در واقع انتظار میرود که تکنولوژی زیرساخت بلاکچین ضرب شست خود را در حوزه ی فین‎­تک نشان بدهد. اجرای بلاکچین در فین‎­­تک باعث ایجاد پتانسیل هایی خواهد شد که چشم انداز این حوزه را تغییر خواهد داد. بلاکچین باعث ایجاد قابلیت پرداخت و تراکنش های مالی فرا-امن بدون نیاز به واسط ها و دستمزد های سرسام آور آنان میشود.

نظرسنجی اخیر World Economic پیش بینی میکند که تا سال ۲۰۲۷، ۱۰% از تولید ناخالص داخلی تمام کشور ها روی بستر بلاکچین یا تکنولوژی های مرتبط با آن ذخیره خواهند شد.

فناوری بلاکچین تا همین حالا نیز باعث ایجاد تغییر در صنعت پرداخت شده است و در سال 2020 نیز انتظار میرود که بلاکچین به یک ابزار عادی و روتین در دنیای بازار های مالی تبدیل شود. بلاکچین یک تجربه ی پرداخت بهینه تر و امن تر را پیشنهاد میدهد. در واقع انتظار میرود که تکنولوژی زیرساخت بلاکچین ضرب شست خود را در حوزه ی فین‎­تک نشان بدهد. اجرای بلاکچین در فین‎­­تک باعث ایجاد پتانسیل هایی خواهد شد که چشم انداز این حوزه را تغییر خواهد داد. بلاکچین باعث ایجاد قابلیت پرداخت و تراکنش های مالی فرا-امن بدون نیاز به واسط ها و دستمزد های سرسام آور آنان میشود. نظرسنجی اخیر World Economic پیش بینی میکند که تا سال 2027، 10% از تولید ناخالص داخلی تمام کشور ها روی بستر بلاکچین یا تکنولوژی های مرتبط با آن ذخیره خواهند شد [object object] ترند های تکنولوژی در حوزه فین‎تک در سال 2020 میلادی blockchain 300x200

 

در قسمت بعدی این مقاله به بررسی سایر تکنولوژی هایی که در حال ترند شدن در دنیای فین‎تک و بازار های مالی هستند خواهیم پرداخت.

 

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *